KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 17113046
nr 1711 3046
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Tuschteckningar, 2 st, En signerad, tackbrev & teckning, Daterade 1863 & 1866, oramade lösa blad. Bredd: 28x22 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 juni 2025
kl 20:15:59
17/6 16:15:42
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel